Fakültemiz Üniversite kampusundaki yeni binasında 8877 m2 kapalı alanda  eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olup, Fakülte binasında 8 derslik ve 7 bilimsel amaçlı  laboratuar, 1 kütüphane, 2 bilgisayar laboratuarı 30 adet öğretim elemanı odası ve idari birimler bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz sportif etkinliklerde ; Üniversitemiz kampus alanında bulunan futbol, tenis , basketbol, voleybol kondisyon alanlarından yararlanmaktadırlar. Ayrıca, kent merkezinde bulunan şehir stadı, spor salonu, yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları ile Ilgaz Kayak Merkezi öğrencilerin şehirdeki spor etkinliklerine yardımcı olmaktadır.

Öğrencilerimizin doğal zenginliklerimizi koruması, geliştirmesi, bu zenginliklerin işletilerek ve üretiminin doğaya zarar vermeden yapılarak ekonomiye kazandırılması ile birlikte ülkesini  seven, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı gençler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bunun için, Fakültemiz öğrencileri ve elemanları Kastamonu Üniversitesinin mensubu olmalarının bilinciyle özverili çalışmalarını sürdürmektedirler.